..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..
ضرب المثل های مالی اداری
حسابداری، اختياري!!!
توصیه امروز به مدیران

خداوندا به من صبر عطا كن تا آنچه را كه غير قابل تغيير است بپذيرم. شهامت عطا كن تا آنچه را كه قابل تغيير است تغيير دهم. بينش و دانايي عطا فرما تا اين دو را از هم تشخيص دهم.

توصیه امروز به حسابداران

My message for Day 24

وقت طلاست
همراهان
امروز47
دیروز522
هفته1541
ماه15116
کل1571005
ساعت و تاریخ
چهارشنبه, 02 مرداد 1398
فرم ورود به سایت

ارزش يک کارمند را موقعيت و پست سازمانی او مشخص نمی کند، بلکه ارزش هر کارمندی وابسته به ميزان رضايتی است که درمشتری ايجاد می کند، چون رضايت خالق نيز با رضايت مخلوق به دست می آيد.

تفاوت قرارداد كار ساعتی با قرارداد کار معمولی

تفاوت قرارداد كار ساعتی با قرارداد کار معمولی

 

در قرارداد ساعتی مزد بر اساس میزان ساعت کار تعیین و پرداخت می‌شود، که می‌تواند از ۸ ساعت در روز، ۴۴ ساعت در هفته یا بیشتر باشد. انعقاد قرارداد ساعتی منع قانونی ندارد ولی نباید از حداقل حقوق ساعتی که بر مبنای حقوق روزانه تعیین می‌شود کمتر باشد. به هر حال ساعات کار در هفته نباید از ۴۴ ساعت و ۸ ساعت در روز بیشتر باشد و اگر بیش از آن باشد اضافه‌کار محسوب می‌شود و بابت آن ۴۰ درصد به کارگر فوق‌العاده اضافه‌کاری تعلق می‌گیرد. قرارداد ساعتی هم مشمول کسر حق بیمه است و بابت هر ۸ ساعت کار یک روز سابقه بیمه منظور می‌شود.

جستجو در سایت
آخرین اخبار