..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..
ضرب المثل های مالی اداری
هیچ نرخ‏‏شکنی بی‏‏حکمت نیست!
توصیه امروز به مدیران

میزان موجودی نزد بانکها بهمراه لیست اسناد دریافتنی (چک های دریافتی از مشتریان)ولیست اسناد پرداختنی ( چک های صادره و در دست طلبکاران ( اسناد پرداختنی )را از حسابداری دریافت و برای وصول مطالبات در طول هفته جاری برنامه ریزی نمایید.فرآموش نکنید که در طول زندگی هرگز برای روز شنبه چک صادر نکنید.

توصیه امروز به حسابداران

My message for Day 21

وقت طلاست
همراهان
امروز12
دیروز521
هفته1679
ماه7841
کل1495154
ساعت و تاریخ
پنج شنبه, 02 اسفند 1397
فرم ورود به سایت

کسی که از اشتباهات گذشته عبرت گیرد، از شکست نردبانی برای موفقیت می سازد.

حساب های موقت و دائم

حساب های موقت و دائم :

حساب ها در یك دسته بندی كلی به دو نوع حساب های موقت و دائم تقسیم می شوند.

 

۱- حساب های موقت :

حساب هایی هستند كه مربوط به عملیات حسابداری در یك سال مالی هستند و در پایان سال با یك حساب واسطه بسته شده (صفر می شوند) و در نهایت نتیجه عملیات آنها که ممکن است سود یا زیان شرکت باشد، به حساب های دائم منتقل می شوند ضمناً به این نوع حساب ها، بدلیل تهیه شدن صورت سود و زیان از آنها، حساب های سود و زیانی هم میگن. مانند حساب های درآمد، هزینه، خرید و فروش.

۲- حساب های دائم :

حساب هایی هستند كه از ابتدای تاسیس یك واحد تجاری افتتاح شده و عملیات حسابداری سال های مختلف در آنها انجام شده و مانده آنها از یك سال به سال مالی بعد منتقل می شوند ضمناً به این نوع حساب ها، بدلیل گزارش آنها در ترازنامه شرکت، حساب های ترازنامه ای نیز می گویند.

جستجو در سایت
آخرین اخبار