..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..
ضرب المثل های مالی اداری
هر کی گزارش ‏‏فروشد/ مشتری با وی بجوشد؟
توصیه امروز به مدیران

برای قسمت فروش و یا منابع درآمدی خودوقت مناسب گذاشته و گزارشات فروش ودرآمدهای خودرا برای کنترل دریافت و سعی کنید از کارمندان خود برای افزایش فروش و وصول سریعتر وجوه آن نظرخواهی کنیدهمچنین حتماًمشخصات کامل وآدرس محل کار و سکونت مشتریان خود را در پرونده های ایشان نگهداری کنید.

توصیه امروز به حسابداران

اگر سندی کامل نیست و یا نیاز به بازنگری دارد حتماً روی آن برگ یادداشت گذاشته و خلاصه موارد و کم و کاست را بنویسید.

وقت طلاست
همراهان
امروز230
دیروز254
هفته1069
ماه484
کل1696326
ساعت و تاریخ
پنج شنبه, 14 فروردين 1399
فرم ورود به سایت

آنچه مغز انسان تصور و باور کند به آن می رسد.

بخشنامه مالیاتی شماره ۳۳۳۲۵/ ۲۳۰ تاریخ ۱۵/ ۱۱/ ۹۲

بخشنامه مالیاتی

شماره ۳۳۳۲۵/ ۲۳۰ تاریخ ۱۵/ ۱۱/ ۹۲                                                   

موضوع : تبصره ماده ۸۶ قانون مالیاتهای مستقیم در خصوص حقوق پرداختی به بازنشستگان و سایر اشخاص

 

نظر به اینکه در خصوص حقوق پرداختی به بازنشستگان صندوق های مختلف بازنشستگی و سایر اشخاصی که حقوق اصلی خود را از دیگری دریافت نموده و مجددا بطور تمام وقت یا نیمه وقت با اشخاص دیگر همکاری و حقوق دریافت می نمایند ابهاماتی مطرح می باشد، بدینوسیله مقرر می دارد:

۱ . وجوه پرداختی به افراد بازنشسته که از سازمانهای مختلف حقوق بازنشستگی دریافت می نمایند و مجددا بطور تمام وقت یا نیمه وقت به عنوان حقوق بگیر با مراکز دیگر همکاری می نمایند، با عنایت به ماده ۸۲ قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفند ماه ۶۶ و اصلاحیه های بعدی آن همـانند سایر حـقوق بگیران بدون توجه به وضعیت بازنشستگی آنان پس از کسر معافیت مقرر در ماده ۸۴ اصلاحی قانون مزبور(مشروط به عدم استـفاده از معافیت موضوع ماده ۸۴ قانون فوق به دلیل داشتن درآمد حـقوق از محل دیگر) مـشمول مـالیات بـر درآمد حقوق بوده و مالیات آن می بایست وفق مقررات ماده ۸۵ قانون یاد شده محاسبه،کسر و به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریزگردد.

۲ . وجوه پرداختی به اشخاصی که با حفظ رابطه استخدامی با سازمان متبوع خود در سازمانهای دیگر شاغل می باشند بدون کسر معافیت موضوع ماده ۸۴ اصلاحی قانون موصوف ، مشمول مالیات حسب مقررات تبصره ماده ۸۶ قانون صدرالذکر خواهد بود.

وضیح: هرچند بخشنامه فوق در زمان حاکمیت تبصره ماده ۸۶ قانون مالیاتهای مستقیم ( قبل از اصلاحیه ۹۴ ) صادر شده است ولی به نظر می رسد می تواند تبیین کننده پرداختی ها به بازنشستگان در راستای تبصره ماده ۸۶ اصلاحی سال ۹۴ و نیز تبصره ۱ اصلاحی سال ۹۶ همین ماده قانونی باشد.

جستجو در سایت
آخرین اخبار