..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..
ضرب المثل های مالی اداری
هر حساب‏‏سازی یه دادگاه‌بازی هم داره!
توصیه امروز به مدیران

خداوندا به من صبر عطا كن تا آنچه را كه غير قابل تغيير است بپذيرم. شهامت عطا كن تا آنچه را كه قابل تغيير است تغيير دهم. بينش و دانايي عطا فرما تا اين دو را از هم تشخيص دهم.

توصیه امروز به حسابداران

My message for Day 24

وقت طلاست
همراهان
امروز47
دیروز522
هفته1541
ماه15116
کل1571005
ساعت و تاریخ
چهارشنبه, 02 مرداد 1398
فرم ورود به سایت

پرسيدم: چه مقدار از آن را بکار بسته ای؟

بیمه پردازی برای مددیر عامل و اعضای هیات مدیره

طبق ضوابط جاری سازمان تامین اجتماعی مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره به دو شیوه امکان بیمه پردازی دارند :

 شیوه اول : مدیرانی که در محل شرکت اشتغال بکار داشته و رابطه مزدبگیری داشته باشند  با ارائه دفاتر قانونی خود به بازرس کارگاهها و اثبات دریافت مزد ماهانه مشمول بیمه اجباری میباشند و طبق رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری نرخ حق بیمه 27 درصد بدون بیمه بیکاری است و مدیران اصولا مشمول بیمه بیکاری نمیباشند.

 

شیوه دوم : مدیرانی که فقط از شرکت سود دریافت میکنند و رابطه مزدبگیری ندارند مشمول بیمه حرف و مشاغل آزاد هستند و میتوانند با انعقاد قرارداد بیمه کارفرمایان صنفی طبق بخشنامه 9 مشترک فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی  نام خود را در لیست ارسالی ماهانه در کنار سایر کارکنان ارسال و پرداخت نمایند که بدلایل زیر از حالت اول بهتر است :

اولا اثبات رابطه مزدبگیری به بازرسان به دلیل تاخیر در تحریر دفاتر قانونی توسط شرکتها کار دشواری است .

ثانیا چنانچه مدیران بخواهند در رزومه کاری خود مدارک مستندی داشته باشند با درج شغل در لیست ارسالی از مستندات کافی جهت ارائه به سفارتخانه سایر کشورها و همچنین مقاصد بعدی کار خود بهره مند خواهند شد.

ثالثا اگر مدیران بصورت انفرادی از طریق بیمه اختیاری یا حرف و مشاغل 12 یا 14 یا 18 درصدی بیمه پردازی نکنند و از بخشنامه 9 مشترک فنی و درآمد یعنی از طریق بیمه کارفرمایان صنفی بیمه پرداری نمایند در زمان مراجعه حسابرس سازمان تامین اجتماعی با مشاهده نام مدیر در لیست ارسالی شرکت ، از تحمیل هزینه های احتمالی ناشی از شمول هزینه های پرداختی به حق بیمه مضاعف جلوگیری خواهد شد.

جستجو در سایت
آخرین اخبار