..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..
ضرب المثل های مالی اداری
اون قدر ممیز دیده که حسابدار شده !
توصیه امروز به مدیران

برای قسمت فروش و یا منابع درآمدی خودوقت مناسب گذاشته و گزارشات فروش ودرآمدهای خودرا برای کنترل دریافت و سعی کنید از کارمندان خود برای افزایش فروش و وصول سریعتر وجوه آن نظرخواهی کنیدهمچنین حتماًمشخصات کامل وآدرس محل کار و سکونت مشتریان خود را در پرونده های ایشان نگهداری کنید.

توصیه امروز به حسابداران

تراز مغایرت بانکی را به شکل استاندارد تهیه نمایید.

وقت طلاست
همراهان
امروز15
دیروز468
هفته15
ماه3631
کل1635428
ساعت و تاریخ
دوشنبه, 18 آذر 1398
فرم ورود به سایت

نباید از خسته بودن خود شرمنده باشی بلکه فقط باید سعی کنی خسته آور نباشی.

سهام مدیریتی

سهام مدیریتی

به شخص حقیقی یا حقوقی که بیش از 33.3% از سهام یک شرکت را در اختیار داشته باشد می گویند ، دارای سهام مدیریتی میباشد.

شرکت‌های بزرگ که بیش از ١٠٠٠ میلیارد تومان سرمایه دارند باید صورت‌های مالی خود را در قالب IFRS منتشر کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اجرایی شدن IFRS تنها عامل توسعه بازار سرمایه نیست؛ اما به افزایش  شفافیت، کارآیی و ارزش گذاری منصفانه در بازار سرمایه کمک می کند و یکی از مهمترین ملاک های سنجش عملکرد بازار است.

روشهای هموار سازی سود

هموار سازی سود و انگیزه های حاکم بر آن

هموار سازي سود نوعي اقدام آگاهانه است که مدیریت با هدف عادی جلوه دادن سود انجام می دهد و بدين وسيله تغییرهای غیرعادی سود را بدان حد کاهش دهد كه با توجه به اصول حسابداري و مديريت سالم، مجاز است.

از انگيزه هاي هموارسازي سود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-با تحت تاثيرقرار دادن انتظارات ذهني سرمايه گذاران نسبت به نتايج احتمالي سود و سهام آتي بر ارزش سهام شركت اثري مطلوب گذاشته و ميزان ريسك كل شركت را كاهش دهد 

2- با رضايت سهامداران از عملكرد شركت مقام و ميزان پاداش مديران بالاتر میرود.

روشهای هموار سازی سود

جزئیات پذیره نویسی نخستین صکوک اجاره دولت در فرابورس

مدیرعامل یک شرکت تامین سرمایه با اعلام ویژگی های نخستین صکوک اجاره دولتی که درتاریخ بازار سرمایه کشور سابقه نداشت گفت: دولت در سال جاری توجه ویژه ای به بازارسرمایه و تسویه حجم زیادی از بدهی ها به این روش خواهد کرد.

جذابیت اسناد خزانه اسلامی برای سرمایه‌گذاران خارجی

 فرابورس ایران توسعه‌یافته‌ترین بازار اوراق با درآمد ثابت را پس از کشورهای ترکیه و مصر در منطقه منا دارا بوده و از این منظر پتانسیل بالایی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی از بسیاری از کشورها دارد.

راه اندازی بورس ارز ایران کلید خورد

شورای عالی بورس و اوراق بهادار در آخرین جلسه خود با راه اندازی «بورس ارز» موافقت کرد. در این ارتباط، مقرر شد برنامه زمان بندی تاسیس و آغاز به فعالیت این بورس در هفته های آینده تدوین و به این شورا ارائه شود.

جزئیات انتشار نخستین اوراق استصناع در بورس

به نقل از فارس در پی صدور مجوز سازمان بورس برای اولین صکوک استصناع (سفارش ساخت)، مقرر شده از دوشنبه تا چهارشنبه این هفته یک میلیون و ۶۲۹ هزار و ۳۱۴ ورقه به قیمت هر ورقه ۱۰۰۰ هزار تومان در بورس تهران عرضه عمومی شود.

نحوه محاسبه نرخ سود اسناد خزانه

به‌دنبال انتشار نخستین اسناد خزانه اسلامی در فرابورس ایران، اختلافاتی برای محاسبه نرخ سود این اوراق به‌وجود آمد؛ به‌طوری‌که نرخ‌هایی بین ۲۳ تا ۲۶ درصد به‌عنوان نرخ سود موثر عنوان می‌شدند.

اوراق مشارکت چیست؟(مثال)

اوراق مشارکت در اصطلاح علم اقتصاد، از اوراق بهادار است که توسط دولت، شهرداری، شرکت‌های دولتی و خصوصی، برای تأمین اعتبار طرح‌های عمرانی در کشور، منتشر می‌گرددکه تهیهٔ دستورالعمل اجرایی و مقررات ناظر بر انتشار اوراق مشارکت بر عهدهٔ بانک مرکزی است.

اهداف خرید سهام خزانه

سید روح الله حسینی مقدم- مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار بورس اوراق بهادار تهران

بر اساس تعریف رایج بین المللی، سهام خزانه بخشی از سهام شرکت است که در حساب خزانه نگهداری می شود که از محل بازخرید سهام یا عدم فروش سهام جدید الانتشار به عموم حاصل می­ شود که در اجرای بند “ب” مادۀ ۲۸ قانون رفع موانع تولید رقابت­ پذیر و ارتقای نظام مالی کشور این امکان به شرکتها داده می‌شود.

حجم مبنا چیست ؟ و نحوه محاسبه قیمت ها در بورس

حجم مبنا حداقل تعداد برگه سهامی است که باید مورد معامله قرار گیرد تا سهم در پایان روز در قیمتی به ثبت برسد. حجم مبنا برای کنترل رشد بی رویه قیمت سهام در سال ۱۳۸۲تصویب شد.

مراقب “پول‌های هوشمند” بازار سرمایه باشید.

در حال حاضر “پول‌های هوشمند” به ۸۰ درصد بازار سهام سرازیر شده که به محص احساس خطر و ترس از آینده پا به فرار خواهد گذاشت. این خروج در مواجهه با ترس و تردید موجود در بازار سهام بسیار وحشتناک تر از گذشته خواهد بود.

شرایط واگذاری و قیمت سهام تهاتری در بورس تعیین شد.

نمایندگان مجلس در بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۴ تصویب کردند؛ واگذاری تهاتری باید با رعایت اصل ۵۳ قانون اساسی انجام شود و قیمت سهام تهاتر شده هم نباید از قیمت پایه بورس و یا پایه مزایده کمتر باشد.

پربازده ترین و کم بازده ترین صنایع و شرکت های بورسی

فعالان بازار سرمایه از ابتدای سال جاری تاکنون شرایط نامناسبی را پشت سر گذاشتند و در پی تداوم روند نزولی در بورس تحقق ضرر و زیان های قابل توجه تنها دستاورد بورس برای سهامدارانش بوده است.

مجوز به بانک‌ها برای سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه‌ای اعلام کرد: بانک‌ها و موسسات اعتباری در صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک با رعایت حدود مقرر در دستورالعمل سرمایه گذاری موسسات اعتباری، امکان سرمایه گذاری دارند.

انحصار انجام معاملات ثانویه اوراق مشارکت و بهادار در بورس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر کردند کلیه معاملات ثانویه اوراق مشارکت و سایر اوراق بهادار اسلامی صرفاً از طریق بورس یا بازار خارج از آن که موضوع قانون بازار اوراق بهادار است، انجام شود.

فوت‌وفن‌های سرمایه‌گذاری در بورس

بسیاری هستند که راه سرمایه‌گذاری و استفاده کردن از پولشان را فقط پس‌انداز در بانک و گرفتن سود ماهانه می‌بینند اما حوزه بورس بازار خاص‌تری است که در آن می‌توانید به جای انتظار، مزد هوش و کارایی خودتان در گرفتن تصمیم‌های درست را بگیرید.

مقالات دیگر...

صفحه1 از5

جستجو در سایت
آخرین اخبار