..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..
ضرب المثل های مالی اداری
حسابرسی مفت نمي‌شه، ممیزم دوست نمي‌شه!
توصیه امروز به مدیران

میزان موجودی نزد بانکها بهمراه لیست اسناد دریافتنی (چک های دریافتی از مشتریان)ولیست اسناد پرداختنی ( چک های صادره و در دست طلبکاران ( اسناد پرداختنی )را از حسابداری دریافت و برای وصول مطالبات در طول هفته جاری برنامه ریزی نمایید.فرآموش نکنید که در طول زندگی هرگز برای روز شنبه چک صادر نکنید.

توصیه امروز به حسابداران

My message for Day 21

وقت طلاست
همراهان
امروز175
دیروز234
هفته1684
ماه4773
کل1447470
ساعت و تاریخ
یکشنبه, 29 مهر 1397
فرم ورود به سایت

عفو و گذشت پایه بیداری معنوی است.

پایان خواب کالا در گمرک (سه شیوه ترخیص کالا)

پایان خواب کالا در گمرک (سه شیوه ترخیص کالا)

 

 براساس جزئیاتی که از سوی گمرک ایران منتشر شده است در حال حاضر سه روش برای ترخیص کالا از گمرکات وجود دارد.

 ر روش نخست به این موضوع اشاره شده که در حال حاضر ۳ هزار و ۴۷۹ قلم کالا مشمول معافیت از پرداخت مابه‌التفاوت ارز شده‌اند، بنابراین در زمان ترخیص کالاها که به تفکیک کد تعرفه هر کالا به گمرکات ابلاغ و اطلاع‌رسانی شده است، نیازی به تاییدیه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و با تعهد بانکی نیست.

 در روش دوم، اگر کالایی مشمول فهرست معافیت‌ها نباشد، واردکننده کالا می‌تواند به بانک مراجعه و با ارائه تعهد و اخذ کد رهگیری بانک، نسبت به ترخیص صد درصد کالای خود از گمرکات اقدام کند.

روش سوم؛ در صورتی که کالایی مشمول فهرست معافیت‌ها نیست و واردکننده نمی‌تواند به بانک خود تعهد بدهد و کد رهگیری بانک را ندارد و از سوی دیگر امکان اخذ تاییدیه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان فراهم نیست، می‌تواند موضوع را به گمرک اجرایی اعلام کند.

جستجو در سایت
آخرین اخبار