..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..
ضرب المثل های مالی اداری
چه علی‏‏ الراسیه كه ممیزش هم گريه مي‏‏كنه!
توصیه امروز به مدیران

از معاونین و مدیران خود خلاصه اقدامات هفته جاری را دریافت نموده و بر اساس آن نسبت به پیشبرد اهداف برنامه ریزی و مشورت نمایید.

توصیه امروز به حسابداران

لیست بیمه حقوق ماه قبل را تا پانزدهم هر ماه از طریق اینترنت ارسال نمایید.

وقت طلاست
همراهان
امروز10
دیروز211
هفته576
ماه5213
کل1465630
ساعت و تاریخ
چهارشنبه, 21 آذر 1397
فرم ورود به سایت

بدون بروز نمودن نظام مالی اداری مجموعه خود هرگز موقیت را تجربه نخواهید کرد.

مشکلات قیمت قیر و آسفالت

همانطور که مستحضرید قسمت اعظم از نقدینگی و توان مالی کارخانجات تولید آسفالت صرف پرداخت بهره غیر بانکی به فروشندگان قیر و گازوییل می گردد که در صورت عملی شدن این پیشنهاد به کاهش قیمت تمام شده آسفالت تولیدی کمک می کند.

 

الف – علت فروش آسفالت با نرخ زیر قیمت تمام شده :

1-      عدم وجود نرم افزار جامع در قالب سیستم حسابداری صنعتی در مراکز تولید آسفالت و عدم محاسبه دقیق قیمت تمام شده آسفالت .

2-      عدم وجود کارشناس و کارشناسان ارشد و مسلط به حسابداری صنعتی در مراکز تولید آسفالت جهت محاسبه قیمت تمام شده دقیق انواع آسفالت .

3-      عدم آشنایی حداقلی مدیران و صاحبان صنایع تولید آسفالت با سیستم های حسابداری .

4-      عدم اجرای سیستم حسابداری تعهدی بموازات اقتصاد و گردش نقدی .

5-      عدم آشنایی کامل مدیران و صاحبان صنایع تولید آسفالت با امور مالیاتی ، ارزش افزوده و بیمه .

6-      عدم پرداخت بموقع هزینه ها و عدم شناسایی سود و ( زیان ) واقعی در پایان سال مالی .

7-      برگزاری مناقصات تهیه ، حمل و پخش آسفالت در یک ردیف بودجه ای بدون توجه به تخصص شرکت کنندگان .

8-      عدم پشتیبانی مالی توسط بانک های عامل جهت خرید قیر و سوخت .

9-      هزینه کردن قسمت اعظم  نقدینگی کارخانجات تولید کنندگان آسفالت در بخش های غیر ضروری مانند اکیپ پخش ، تعمیر و نگهداری ماشین آلات پخش ، تعمییر و نگهداری کامیون های حمل .

ب- علت گرانی  قیر 6070 :

        در حال حاضر برای خرید قیر می بایست به " بورس کالا " مراجعه نمود . بورس کالا در همه احوال تا شرایطی  قابل تحمل می باشد که تاثیری در گران شدن قیمت تمام شده مواد اولیه برای تولید کنندگان نداشته باشد. ولیکن متاسفانه شاهد نحوه ی  فروش و عرضه نامطلوب محصولات استراتژیک هستیم . بطوریکه وجود "بورس کالا" در بین تولید کنندگان مواد اولیه و مصرف کنندگان آن غیر عاقلانه و غیر منطقی جلوه می کند.

بورس کالا برای فروش قیر و سایر محصولات از سیستم مزایده ( مطابق آیین نامه های دولتی ) استفاده می نماید . که منجر به گرانی و افزایش قیمت تمام شده محصولات می گردد.

" بورس کالا" با اینکه مطابق " بورس سرمایه و سهام " وظیفه ایجاد اعتبار برای خریداران را دارد ولیکن کماکان از این وظیفه سرباز می زند.

ب- پیشنهاد برای تنظیم بازار قیر  :

1-      "بورس کالا " در قبال اخذ تضامین منطقی و قانونی در قبال 3% (ماهانه) برای مصرف کنندگان دارای مجوز رسمی تولید آسفالت ، ایزوگام و سایر محصولات مشتق از قیر ایجاد اعتبار نماید.

2-      "بورس کالا " با دریافت 3% به ازای هر ماه از پالایشگاه قیر را به نام مصرف کننده خریداری نموده به نحوی که در "صورتحساب فروش پالایشگاه " نام کارخانه مصرف کننده درج شده و برای مصرف کننده ایجاد اعتبار ارزش افزوده تلقی و تایید گردد.

3-      بمنظور جلوگیری از خروج قیر از روند تولید به سمت صادرات ، واسطه گری ودلالی کارفرمایان و متقاضیان دولتی ، شبه دولتی ، مالکیت عمومی و حاکمیتی نسبت به ارسال یک رونوشت از قرارداد با امضاء  معاونت عمرانی استانداری به  " پالایشگاه " و " بورس کالا" اقدام نمایند.   

4-      بمنظور جلوگیری از خروج قیر از روند تولید به سمت صادرات ، واسطه گری ودلالی کارفرمایان و متقاضیان بخش خصوصی نسبت به ارسال یک رونوشت از قرارداد با امضاء مدیر کل امور مالیاتی حوزه رسیدگی به  " پالایشگاه " و " بورس کالا" اقدام نمایند.   

5-      در صورتیکه  وزارت راه و شهرسازی و یا هر ارگان دولتی دیگر بخواهد در قبال بدهی خود قیر "معوض" به شرکت پیمانکار بدهد می بایست نام کارخانه و شرکت صرفاً تولیدکننده آسفالت را به وزارت راه و شهرسازی و یا هر ارگان دولتی دیگر معرفی نموده مکاتبه با وزارت محترم اقتصاد در جهت اعطای تسهیلات با بهره ی مختص کارگاه های تولیدی بمیزان 50% از سقف قرارداد فروش آسفالت  برای خرید مستقیم قیر و گازوییل با ارزش افزوده از بورس کالا با ضمانت خود قرارداد .

6-      و در نهایت پالایشگاه می بایست فاکتور فروش را بنام شرکت تولید کننده صادر نماید.

جستجو در سایت
آخرین اخبار