..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..
ضرب المثل های مالی اداری
آسوده كسيه كه تولید نداره/ از کنترل کیفیش خبر نداره!
توصیه امروز به مدیران

میزان موجودی نزد بانکها بهمراه لیست اسناد دریافتنی (چک های دریافتی از مشتریان)ولیست اسناد پرداختنی ( چک های صادره و در دست طلبکاران ( اسناد پرداختنی )را از حسابداری دریافت و برای وصول مطالبات در طول هفته جاری برنامه ریزی نمایید.فرآموش نکنید که در طول زندگی هرگز برای روز شنبه چک صادر نکنید.

توصیه امروز به حسابداران

My message for Day 21

وقت طلاست
همراهان
امروز176
دیروز234
هفته1685
ماه4774
کل1447471
ساعت و تاریخ
یکشنبه, 29 مهر 1397
فرم ورود به سایت

بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.

راهکارهای افزایش کمیت و کیفیت تولید و پخش آسفالت و کاهش فساد در پروژه های آسفالت

 بمنظور برون رفت از مسائل موجود در نحوه انعقاد قرارداد های زیر سازی و آسفالت معابر توسط شهرداریها و همچنین افزایش کیفیت و کمیت پروژه ها و همچنین کنترل و نظارت دقیق پیشنهاد می گردد:

 

1-     انجمن تولید کنندگان آسفالت بعنوان برترین نهاد حمایتی و تنها امید تولیدکنندگان بوده و با پشتیبانی اعضاء و تدابیر مدبرانه از هرگونه مکاتبه با هر مقامی دریغ نکرده و در راستای اهداف اساسنامه ای خود برنامه ریزی دقیق و کاربردی برای نیل به اهداف تنظیم نماید.

2-     مکاتبه با وزارت محترم کشور و وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تنظیم اسناد مناقصه فقط برای "خرید آسفالت" توسط ادارات کل ، شهرداریها و دهیاریها و...  و فروش اسناد مذبور حسب مجوز های صادره از طریق سامانه مربوطه فقط به تولیدکنندگان دارای مجوز تولید ، معتبر و عضو انجمن تولید کنندگان آسفالت .

توضیح : همانطور که مستحضرید کارخانجات تولید آسفالت برای رسیدن به مرحله تولید توسط وزارت محترم صنعت و معدن ، وزارت راه و شهر سازی ، سازمان محیط زیست ، سازمان استاندارد ، انجمن تولید آسفالت  بطور متناوب آمایش شده و در همه احوال  زیر ذربین بوده در حالیکه در مناقصات ، رتبه و گرید سازمان مدیریت و برنامه ریزی تعیین کننده بوده و پیمانکار با برنده شدن در مناقصه هرگونه آسفالت با هر کیفیتی را از کارخانجات مطالبه نموده و موجبات ضرر و زیان را فراهم می نماید.

3-     مکاتبه با وزارت محترم کشور و وزارت راه و شهرسازی مبنی  بر تنظیم اسناد مناقصه فقط برای "زیر سازی و پخش آسفالت" توسط ادارات کل ، شهرداریها ، دهیاریها و...  و فروش اسناد مذبور به شرکت های پیمانکار حسب مجوز های صادره از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی  ، وزارت راه و شهرسازی و انجمن پیمانکاران .

 

4-     بمنظور افزایش کیفیت نحوه پخش آسفالت نسبت به برگزاری کلاس های آموزشی توسط وزارت کار و ناظرین وزارت راه و شهر سازی در خصوص رعایت پخش هندسی آسفالت ، پخش نوع آسفالت در معابر خاص و.... اقدام گردد.

توضیح : همانطور که مستحضرید پیمانکاران پخش با اخذ رتبه و گرید پیمانکاری و بعضاً با عضویت در انجمن پیمانکاران اقدام به خرید اسناد مناقصه نموده و بدون هیچگونه تخصص و دانش فنی از متریال و فرآیند تولید آسفالت برای بیش از 90% از حجم مناقصه مربوطه قیمت تعیین نموده و پس از برنده شدن با پرداخت وجه نقد کارخانجات را مجبور به فروش آسفالت با قیمت های بسیار پایین ( بدون رعایت کمیت و کیفیت های مورد نظر وزارت راه و شهرسازی ، وزارت صنعت و معدن ، سازمان استاندارد و....) می نمایند.

5-     مکاتبه با وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تنظیم اسناد مناقصه فقط برای "حمل آسفالت و مصالح" توسط ادارات کل ، شهرداریها ، دهیاریها و...  و فروش اسناد مذبور حسب مجوز های صادره از سوی ، وزارت راه و شهرسازی و اتحادیه کامیون داران  . 

توضیح : همانطور که مستحضرید قسمتی از نقدینگی  کارخانجات تولید آسفالت در بخش های غیر تخصصی و غیر ضرور منقضی می شود  که این بخش ها در جای خود دارای افراد متخصص و متبحری می باشد. بعنوان مثال تولید کننده ی آسفالت هم در بخش پخش آسفالت و هم در بخش حمل آسفالت در حال فعالیت بوده و پیمانکار هم در مقام تولید کننده مناقصه میلیاردی خرید و پخش را برنده می شود.

6-     با توجه به مطالب بالا ، نماینده کارفرما می بایست بطور دائم بر سر محل اجرای پروژه حضور داشته و کلیه بارنامه های وارده را تایید نماید

7-     در حین تایید صورتحساب و صورت وضعیت های "تولیدکننده آسفالت " ، "پیمانکار آسفالت "و "حمل کننده آسفالت " می بایست به عطف و ربط بارنامه ها و میزان  پخش و میزان حمل آسفالت توسط حوزه نظارت توجه داشته باشد.

مثال : در صورتیکه کارخانه آسفالت 400 تن آسفالت ارسال کرده باشد ، این میزان برای پیمانکار پخش و پیمانکار حمل نیز مطابقت داشته باشد.

                                                                                                             

 

جستجو در سایت
آخرین اخبار