..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..
ضرب المثل های مالی اداری
حسابدار شرکت همسایه نازه!
توصیه امروز به مدیران

از معاونین و مدیران خود خلاصه اقدامات هفته جاری را دریافت نموده و بر اساس آن نسبت به پیشبرد اهداف برنامه ریزی و مشورت نمایید.

توصیه امروز به حسابداران

لیست بیمه حقوق ماه قبل را تا پانزدهم هر ماه از طریق اینترنت ارسال نمایید.

وقت طلاست
همراهان
امروز10
دیروز211
هفته576
ماه5213
کل1465630
ساعت و تاریخ
چهارشنبه, 21 آذر 1397
فرم ورود به سایت

به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!

راهکارهای افزایش کمیت و کیفیت تولید و پخش آسفالت و کاهش فساد در پروژه های آسفالت

 بمنظور برون رفت از مسائل موجود در نحوه انعقاد قرارداد های زیر سازی و آسفالت معابر توسط شهرداریها و همچنین افزایش کیفیت و کمیت پروژه ها و همچنین کنترل و نظارت دقیق پیشنهاد می گردد:

 

1-     انجمن تولید کنندگان آسفالت بعنوان برترین نهاد حمایتی و تنها امید تولیدکنندگان بوده و با پشتیبانی اعضاء و تدابیر مدبرانه از هرگونه مکاتبه با هر مقامی دریغ نکرده و در راستای اهداف اساسنامه ای خود برنامه ریزی دقیق و کاربردی برای نیل به اهداف تنظیم نماید.

2-     مکاتبه با وزارت محترم کشور و وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تنظیم اسناد مناقصه فقط برای "خرید آسفالت" توسط ادارات کل ، شهرداریها و دهیاریها و...  و فروش اسناد مذبور حسب مجوز های صادره از طریق سامانه مربوطه فقط به تولیدکنندگان دارای مجوز تولید ، معتبر و عضو انجمن تولید کنندگان آسفالت .

توضیح : همانطور که مستحضرید کارخانجات تولید آسفالت برای رسیدن به مرحله تولید توسط وزارت محترم صنعت و معدن ، وزارت راه و شهر سازی ، سازمان محیط زیست ، سازمان استاندارد ، انجمن تولید آسفالت  بطور متناوب آمایش شده و در همه احوال  زیر ذربین بوده در حالیکه در مناقصات ، رتبه و گرید سازمان مدیریت و برنامه ریزی تعیین کننده بوده و پیمانکار با برنده شدن در مناقصه هرگونه آسفالت با هر کیفیتی را از کارخانجات مطالبه نموده و موجبات ضرر و زیان را فراهم می نماید.

3-     مکاتبه با وزارت محترم کشور و وزارت راه و شهرسازی مبنی  بر تنظیم اسناد مناقصه فقط برای "زیر سازی و پخش آسفالت" توسط ادارات کل ، شهرداریها ، دهیاریها و...  و فروش اسناد مذبور به شرکت های پیمانکار حسب مجوز های صادره از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی  ، وزارت راه و شهرسازی و انجمن پیمانکاران .

 

4-     بمنظور افزایش کیفیت نحوه پخش آسفالت نسبت به برگزاری کلاس های آموزشی توسط وزارت کار و ناظرین وزارت راه و شهر سازی در خصوص رعایت پخش هندسی آسفالت ، پخش نوع آسفالت در معابر خاص و.... اقدام گردد.

توضیح : همانطور که مستحضرید پیمانکاران پخش با اخذ رتبه و گرید پیمانکاری و بعضاً با عضویت در انجمن پیمانکاران اقدام به خرید اسناد مناقصه نموده و بدون هیچگونه تخصص و دانش فنی از متریال و فرآیند تولید آسفالت برای بیش از 90% از حجم مناقصه مربوطه قیمت تعیین نموده و پس از برنده شدن با پرداخت وجه نقد کارخانجات را مجبور به فروش آسفالت با قیمت های بسیار پایین ( بدون رعایت کمیت و کیفیت های مورد نظر وزارت راه و شهرسازی ، وزارت صنعت و معدن ، سازمان استاندارد و....) می نمایند.

5-     مکاتبه با وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تنظیم اسناد مناقصه فقط برای "حمل آسفالت و مصالح" توسط ادارات کل ، شهرداریها ، دهیاریها و...  و فروش اسناد مذبور حسب مجوز های صادره از سوی ، وزارت راه و شهرسازی و اتحادیه کامیون داران  . 

توضیح : همانطور که مستحضرید قسمتی از نقدینگی  کارخانجات تولید آسفالت در بخش های غیر تخصصی و غیر ضرور منقضی می شود  که این بخش ها در جای خود دارای افراد متخصص و متبحری می باشد. بعنوان مثال تولید کننده ی آسفالت هم در بخش پخش آسفالت و هم در بخش حمل آسفالت در حال فعالیت بوده و پیمانکار هم در مقام تولید کننده مناقصه میلیاردی خرید و پخش را برنده می شود.

6-     با توجه به مطالب بالا ، نماینده کارفرما می بایست بطور دائم بر سر محل اجرای پروژه حضور داشته و کلیه بارنامه های وارده را تایید نماید

7-     در حین تایید صورتحساب و صورت وضعیت های "تولیدکننده آسفالت " ، "پیمانکار آسفالت "و "حمل کننده آسفالت " می بایست به عطف و ربط بارنامه ها و میزان  پخش و میزان حمل آسفالت توسط حوزه نظارت توجه داشته باشد.

مثال : در صورتیکه کارخانه آسفالت 400 تن آسفالت ارسال کرده باشد ، این میزان برای پیمانکار پخش و پیمانکار حمل نیز مطابقت داشته باشد.

                                                                                                             

 

جستجو در سایت
آخرین اخبار